- Поновлювальні паливні ресурси: в Україні виводять дерево-мрію. — новини заводу Енергетик
Зворотний зв'язок
Зворотний зв'язок
Опитувальний листОпитувальний листПоновлювальні паливні ресурси: в Україні виводять дерево-мрію.


В Україні повним ходом йде робота над виведенням нової породи дерева з найвищою швидкістю зростання. Цим займаються селекціонери Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Вчені-біотехнологи кафедри біохімії виводять клони широко поширеного в південних широтах дерева під назвою павловнія. Мета розробок полягає в адаптації рослини до нашого клімату, оскільки ця рослина теплолюбна і досі в Україні не вдавалося налагодити її промислове вирощування.

Павловнія унікальна швидкістю нарощування біомаси: свого максимального розміру вона досягає всього за 9 років (для порівняння: дубу для цього потрібно 30-40 років, сосні - понад 60). 30-метрове дерево має величезне, насичене білком листя і м'яку деревину, що робить його привабливою культурою для тваринництва, деревообробної, меблевої промисловості та енергетики. Один гектар насаджень може давати до 60 тонн біомаси, відходи якої можуть служити паливом для твердопаливних котлів і котлів на трісці деревини.

Сьогодні клон рослини вже виведений в лабораторних умовах, а наступного року планується його апробація в умовах відкритого грунту.Как это делается

  • ->
  • ->

Все видео
Подпишитесь!

Повернення до списку