- Харківська область: шлях до енергозбереження — новини заводу Енергетик
Зворотний зв'язок
Зворотний зв'язок
Опитувальний листОпитувальний листХарківська область: шлях до енергозбереження60 мільйонів гривень — така загальна сума міні-проектів, які цього року плануються до реалізації на Харківщині у рамках проекту «Разом у майбутнє». Велика їх частина є проектами по реконструкції котельних установок з метою переходу на альтернативні види палива. 

Проект існує не перший рік, і кожного разу збільшує свій бюджет. У минулому, 2016 року, об'єм фінансування з обласного бюджету склав 26 мільйонів гривень, в цьому планується отримання коштів більш ніж в два рази більше. Більше половини проектів пов'язані з енергозбереженням, переважно на об'єктах медико-соціальної і соціальної сфери — в медичних установах, дитячих садках, школах, гімназіях, інтернатах, різних соціальних установах.

Економічна вигода таких проектів очевидна при комплексному підході до забезпечення енергозбереження. В Ізюмському районі в учбово-виховному комплексі Капитолівки, де навчаються 200 дітей, впродовж літа були встановлені склопакети і обладнана нова котельна з автоматичним паровим твердопаливним котлом, що здатний працювати як на дровах, так і пелетах, що поставляються з довколишнього Осколу. Мільйон, витрачений на реконструкцію, окупиться швидко: раніше кожен опалювальний сезон в цій установі «з'їдав» до 800 тисяч гривень, тепер цифра зменшилася до 320 тисяч.

Рахують гроші на опалювання і багато інших підприємств району. Комбінат хлібопродуктів за власний рахунок перейшов на опалювання некондиційними відходами, які він неминуче отримує при постачаннях сировини, і лушпинням соняшнику. Розрахунок простий: один кубометр газу при істотній різниці в ціні замінюється трьома кілограмами лушпиння. У результаті переклад котельної на олійні відходи тільки за минулий рік приніс підприємству 2,5 мільйони гривень чистої економії.Как это делается

  • ->
  • ->

Все видео
Подпишитесь!

Повернення до списку