- Лушпиння соняшнику — відмінна альтернатива природному газу — новини заводу Енергетик
Зворотний зв'язок
Зворотний зв'язок
Опитувальний листОпитувальний листЛушпиння соняшнику — відмінна альтернатива природному газуКриворізький гірничо-металургійний комбінат проводить комплекс робіт по переведенню виробничих процесів з використання природного газу на лушпиння соняшнику. Нині на біопаливі вже працюють установки виробництва сировинних компонентів.

До кінця минулого року на використання лушпиння соняшнику частково переведені дві обертові печі по виробництву гідроксиду кальцію (вапну), використовуваного в сталеплавильному і аглодоменному виробництві для виплавки чавуну, сталі та виготовлення агломерату. З цією метою в останньому кварталі 2016 року на четвертій і п'ятій печах вогнетривко-вапняного цеху разом з газовими пальниками були встановлені пальники для твердого біопалива.

Удосконалення устаткування привело до зниження споживання природного газу до 30% від загальної кількості використовуваного палива. За словами фахівців, вже в першому кварталі 2016 року рівень заміщення палива лушпинням соняшнику сягне 85%, а надалі пальниками для біопалива будуть обладнані усі установки підігрівання на обертових печах виробництва. Це дозволить на третину знизити споживання газу, вартість якого складала більше половини собівартості продукції.

Виходячи з економічних розрахунків, кожну тисячу кубометрів природного газу успішно замінюють 2,2 тонни спеціально підготовленого лушпиння, яке в три рази дешевше за блакитне паливо і може бути використане практично у будь-якій котельній установці з відповідним устаткуванням. Новаторський досвід комбінату, що є найбільшим в країні виробником металопродукції, поки не має аналогів в Україні, залишаючись прикладом ефективного експерименту в здійсненні програми по забезпеченню незалежності.
Как это делается

  • ->
  • ->

Все видео
Подпишитесь!

Повернення до списку