-
За ініціативою Європейської комісії до 2030 року повинна статися повна модернізація енергетичного сектора економіки європейських країн. Мета цього проекту — підтримка конкурентоспроможності на світовому енергетичному ринку і підвищення загальної енергоефективності на 30%.
Країни Євросоюзу підтримують курс світових енергетичних ринків на перехід до технологій «чистої енергетики». Ініціатива Єврокомісії по Енергетичному союзу визначає пріоритети розвитку на найближче десятиліття, серед яких основними є досягнення лідерства країн Євросоюзу в захисті довкілля, досягнення енергетичної ефективності, а також умовами для зростання енергетичного ринку, забезпеченого створенням нових робочих місць і стійкими інвестиціями.
За словами заступника голови Єврокомісії Мароша Шефчовича, Європа і надалі повинна подавати приклад динамічного зростання модернізації усіх підрозділів економіки, що розвивають технології «чистої енергетики»: від новітніх наукових розробок, IT-сфери до будівництва, промислового виробництва, транспорту і фінансового сектора.
Серед реальних завдань — загальне скорочення Євросоюзом емісії двоокису вуглецю на 40% і перехід на поновлювані види енергії, відмову від викопних вуглеводнів. Очікується, що законодавчі ініціативи забезпечать створення 900 тисяч нових робочих місць і створять умови для залучення щорічно близько 170 млрд євро інвестицій шляхом перерозподілу фінансових потоків у сферу «чистої енергетики».
Підтримуючи закони розвитку енергетичного ринку, Україна також зробила чимало кроків у бік альтернативної енергетики, починаючи від найпростішого — впровадження устаткування для альтернативного палива, до складних систем використання енергії вітру і сонця.